07:32
Як обрати болгарку для ремонтних робіт?

 

Сучасний ремонт важко уявити без такого важливого інструменту як болгарка. За допомогою неї можна швидко нарізати будь-який матеріал, в тому числі метал та керамічну плитку. Використовують інструмент також для шліфування поверхні відрізаних країв, а також для усунення шару старої фарби чи лаку. Загалом цей інструмент досить універсальний, адже його можна використовувати з різними насадками, завдяки чому функціональність значно зростає.

Болгарка чи кутошліфувальна машинка?

Насправді цей інструмент має одразу дві назви. Спочатку він називався кутошліфувальною машинкою, пізніше отримав й другу назву — болгарка. Вона походить він країни-виробника, яка вперше випустила у масове виробництво цей інструмент. Спочатку його розробляли саме як машину для шліфування, оскільки всі дії можна було проводити за допомогою наждачного диска. Але для того, щоб отримати доступ до вузьких місць прилад додатково оснастили спеціальним кутовим редуктором. Незвичайна конструкція редуктора виявилась доволі вдалою, завдяки чому заслужила значну популярність.

Надалі конструкція була модернізована, і замість шліфувального кола почали використовувати також і різальний диск. Завдяки цьому машинка стала універсальною: її стали застосовувати для розкрою та розпилу. Варто зазначити, що вона навіть більш ефективна в цьому питанні у порівнянні з електричними пилами.

Сучасний асортимент інструменту доволі великий. Заведено розрізняти два види болгарок: побутові та професійні. Кожна з них має свої переваги та недоліки. Побутова болгарка має малу потужність. Разом із нею можна використовувати насадки невеликого розміру. Така кутова шліфувальна машинка має невелику вагу та компактні розміри. Вона підходить для розрізання та шліфування невеликих деталей. Двигун у такого інструменту доволі швидко нагрівається, тож важливо робити перерви в роботі для нормалізації температури

Професійні болгарки призначені для виконання великих обсягів робіт. Такі інструменти зазвичай мають високу потужність. Вони розраховані на тривалий період роботи без жодних перерв. Також чимало болгарок професійного призначення оснащені додатковими функціями (наприклад, це автоматичне відключення щіток).

Яку болгарку краще обрати: мережеву чи акумуляторну?

Кутові шліфувальні машинки заведено розрізняти не лише за видом призначення, але й за типом живлення. Сучасні каталоги виробників пропонують два варіанти: мережеві та акумуляторні.

Акумуляторні болгарки мають чимало переваг:

  • вони мобільні — саме тому даний інструмент можна використовувати далеко від розеток або у неелектрифікованих приміщеннях;
  • мають компактні розміри, завдяки чому без проблем транспортуються куди завгодно;
  • мають низький рівень шуму — в таких болгарках використовується безщітковий привід, який видає менше шуму та вібрації, якщо порівняти його з мереживними болгарками;
  • мають високий рівень безпеки — оскільки акумуляторні болгарки мають меншу кількість обертів, інструмент більш надійно лежить у руці та не так активно стрибає, завдяки чому ризик травмування при роботі мінімальний.

Втім мережеві болгарки також мають чимало сильних сторін. Наприклад, в них діаметр диска може бути будь-яким, на відміну від акумуляторних приладів, тож вони більш багатофункціональні. А ще такий інструмент має необмежений ресурс роботи, оскільки живиться від електромережі в той час, як акумуляторні болгарки працюють, доки вистачає заряду батареї.

Саме тому при виборі інструменту важливо максимально продумати, який варіант буде зручнішим для ефективної роботи.

Критерії вибору болгарки

Обираючи інструмент для роботи, важливо звернути увагу на такі критерії:

  • потужність (для дрібних робіт цілком вистачить 1000 Вт, для більш серйозних маніпуляцій варто обирати інструмент потужністю від 1500 Вт);
  • діаметр робочого диска (він може коливатись у діапазоні 115-230 мм, а його вибір залежить від характеру запланованих робіт);
  • швидкість обертання диска;
  • кількість ручок інструменту;
  • наявність додаткових функцій (наприклад, плавний пуск, гасіння вібрацій тощо).

Звичайно, варто зважати й на виробника інструменту. Загалом хороші відгуки мають: Einhell, Bosch, Makita. Моделі цих брендів використовують професійні майстри. Вони цінують інструмент за надійність, ефективність, безвідмовність.

Категория: Разное | Просмотров: 121 | Добавил: aleksanya9393 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar