14:59
Як захистити себе від DDoS-атак? Практичні приклади

63f13aed860e3.jpg

Кожен IT-фахівець знає, що на сайти може здійснюватись кібератака. Її головною метою є шкідливий вплив на ресурс чи пристрій, а також вилучення важливих даних. Зрозуміти, що вона є, та запобігти їй може лише гарний професіонал. Тому в діяльності веб-розробників та інших фахівців важлива якісна IT-освіта https://chiacademy.software/, яка допоможе отримати всі необхідні знання.

Що таке DDoS-атака?

Нею називають процес придушування серверів чи сайтів. В результаті вони стають тимчасово чи повністю недоступними. Нерідко атака супроводжується тим, що з веб-ресурсу крадуть важливі та конфіденційні дані. Тому важливо розуміти, як уникнути цього.

Що потрібно знати для запобігання атакам DDoS?

Так як такі дії в сучасних реаліях є досить поширеними, кожен фахівець повинен знати про них. Для цього можна пройти курси Front-end developer https://chiacademy.software/courses/frontend-basic, та інші, які дають знання того, як покращити безпеку сайту та серверів. Ми також наведемо декілька прикладів захисту.

  • Скорочення точок атак. Перед програмістом стоїть ціль переконатися, що до ресурсів не був відкритий доступ для програм чи протоколів, з якими не можна взаємодіяти.
  • Контроль трафіку. Спеціалісту потрібно моніторити, як збільшується обсяг трафіку. В якості індикатора можна встановити максимальний трафік, який хост може обробити без зниження його доступності.
  • Збільшення пропускної спроможності. Завдяки тому, що сервер отримає високу пропускну спроможність, у спеціаліста буде набагато більше часу для того, щоб уникнути атаки. Захист в цьому випадку приведе до успіху.
  • Збереження даних на декількох серверах. Якщо ви будете зберігати дані на декількох серверах усього світу, то зможете уникнути перенавантаження. Сайти стануть менш вразливим, адже при зупинці одного сервера інші будуть працювати.

Звичайно, потрібно розуміти, що була здійснена DDoS-атака. Для цього потрібно вчасно визначати підозрілу поведінку на сайті.

Зокрема, повинні насторожити:

  • різке уповільнення роботи ресурсу чи повна його зупинка;
  • сильно великий трафік, якого в принципі не повинно бути;
  • погана чи повільна робота сервера.

Проаналізувавши роботу сайту та серверів, можна бути впевненим в тому, чи дійсно була атака. Для цього використовуються різноманітні алгоритми та аналізи, що допоможе зрозуміти реальність загрози. Лише після цього приймаються рішення для відбиття нападу та відновлення сайту.

Категория: Разное | Просмотров: 155 | Добавил: aleksanya9393 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar