07:56 Небаченний бум на зміну професій на тестувальника ПЗ. Хто це? | |
Перше півріччя 2022 року уповільнило весь можливий розвиток професій та бізнесів. Всі застигли в очікуванні та невизначеності. У другому півріччі почали з’являтись нові вакансії, промисловості почали відтворювати роботу і з’являтись нові бізнеси. Саме тоді почався масовий потік кандидатів на вивчення IT-професій і здебільшого обирали тестування ПЗ через співвідношення швидкого оволодіння та росту заробітних плат, кар’єрного розвитку.
Чому раптово виник інтерес до тестування програмного забезпечення? Через збільшення статей на тему експорту послуг та порівняння галузей під час війни, де вказано, що саме IT-сфера стала єдиною стабільною галуззю, яка до того ж ще змогла зростити свій потенціал, попит на вивчення цих професій значно зріс. Але чому саме більшість обирала тестування? Тестувальник з нуля міг опанувати професію дуже швидко, і так само швидко знайти перше робоче місце, незважаючи на велику конкуренцію на ринку праці. За опитуванням випускників школи IT Testing School, 80% учнів знаходили свою першу роботу вже на протязі трьох місяців після випуску, серед яких 10% - ще під час навчання за рекомендацією кураторів. Також, тестування - це більш оплачувана професія порівняно з аналітикою, дизайном, маркетингом, які також опановуються швидко.
Хто такий тестувальник? Тестувальник ПЗ (або QA) - це спеціаліст, який відповідає повністю за якість програмного забезпечення, яке розробляє команда проєкту. Він не тільки перевіряє на наявність помилок коду, допущені розробником, а й вносить пропозиції щодо вдосконалення продукту в цілому. На сьогодні жодна компанія не нехтує наявністю спеціаліста з тестування програмного забезпечення, оскільки деякі помилки систем можуть спричинити катастрофічні наслідки.
Різновиди тестувальників ПЗ. Існує два напрямки тестування програмного забезпечення: мануальне (тобто ручне) тестування програми та автоматизація (спеціаліст розробляє автоматичні тести для тестування окремих ділянок або функціоналу програми). Нині можна обидва напрямки починати вчити з нуля, проте рекомендуємо спочатку вивчити теорію тестування, набратись досвіду, а потім переходити на більш продвинуту професію - автоматизацію.
В тестувальники без досвіду та технічної освіти. Перевагою даної професії також є те, що вона не вважається технічною та легко дається більшості людей в будь якому віці. Достатньо володіти особистими характеристиками такими, як посидючість, уважність та критичним мисленням. Саме тому в цій професії багато тих, хто змінив професії з менеджерів з продажу, водіїв, професій обслуговуючого характеру та інших. Тестувальник з нуля вивчається на курсах всього за три - чотири місяці і одночасно набуває першого досвіду. Обирайте освіту, де більшість часу надається саме практичним завданням, щоб в процесі можна було отримати всі відповіді на важливі для вас запитання. Темпи кар’єрного росту також заохочують ставати до лав спеціалістів даної професії. Тестувальник ПЗ може зростати до керівної посади (Team Lead QA) приблизно на протязі 2-3 років, збільшуючи свій дохід до $7000-$8000. Іншим розвитком може бути поглиблення спеціалізації на певному типі тестування (тестування продуктивності або тестування безпеки) і збільшувати свою заробітну плату за рахунок експертності. Тестування програмного забезпечення має неабияку цінність для подальшого розвитку IT-індустрії. Кваліфіковані спеціалісти будуть високо цінуватися впродовж ще десяти років. | |
|
Всего комментариев: 0 | |